MIKINA

MIKINA… Na podzim vás zase zahřejí, v zimě je to Vaše druhá kůže! Existuji mikiny z lehkého materiálu nebo teplejší kousky na chladnější dny. V každém případe je to velice chytrá investice do oblíbeného kousku našich šatníků.

Za několik dnů dokončím autorskou kolekci pohodlných mikin na doma nebo do práce - vždyť je to základní kousek volnočasové módy a zároveň i stylu Smart Casual. Dress code se uvolňuje, a tak se nebojte vzít si mikinu na pracovní schůzku nebo do vaší oblíbené kavárny. ANO! Jsem optimista a věřím, že vládní opatřeni se brzy uvolní a budeme pokračovat v normálním životě :) !

Zajímavá informace. Víte, kde se vzalo slovo MIKINA?

Slovo mikina se nevyskytuje ani ve Slovníku spisovného jazyka českého, ani v žádné z příruček, kde jsou slova nevyskytující se v běžných slovnících…

Vysvětlení původu slova mikina je překvapivé: Jde o Mickey Mouse, Myšáka Mickeyho. Jeho obrázek se prý objevoval na prvních mikinách, a tím dal tomuto druhu oblečení toto jméno. Druhá, méně zajímavá verze říká, že nešlo o slavného myšáka, že na prvních mikinách byl jako obchodní jméno nápis Miki.

Brzy na viděnou v mém e-shopu,

Natálie Digtyar

Obrázek článku