Módní návrhářka Natálie Digtyar | Srdečně vítám v e-shopu DigFashion

Poprvé jsem se seznámila s šitím a návrhářstvím už ve svých třech letech, kdy mě moje babička, která byla výbornou švadlenou, naučila přišívat barevné knoflíky na dětskou deku. Potom následovaly mé první kroky ve střihu a šití oděvů na panenky, a později i pro sebe.

Během školních let jsem získala odbornost v oboru „Modelování a konstruování a šití současných oděvů“ a „Umělecké ruční a strojové pletení“.

Studovala jsem v americkém Color Alliance BEAUTY FOR ALL SEASONS, Inc., disciplína KOLORISTIKA (které jsem obhájila a obdržela certifikát Color Analyst), a na vysoké škole Ukrainian TV and Radio Broadcasting Institute jsem získala certifikát Image consultant.

Jsem také akademická malířka a ráda maluji i na svých modelech oděvu. YouTube videa: Ručné malování na oděvy a látky   Originální obrazy od Natalii Digtyar na tričkách

Po dlouholetém podnikání v oboru následovala spolupráce s americkým světoznámým jazzovým hudebníkem Davidem Friesenem, kterému šiji scénické oblečení. V této práci pokračuji do dnes.  YouTube video: David Friesen o značce DigFashion

 V roce 2018 jsem založila svou vlastní značku oblečení a módních doplňků DigFashion.

Proč dělám módu?

Protože mám svou osobní vizi ohledně harmonie mezi střihem a látkou - jak nakombinovat barvy a textury a jak usadit vzniklé oblečení na jakoukoliv postavu, aby vyjadřovala koncipovaný obraz. 

Nechci diktovat módu! Podle mého názoru jakýkoliv diktát je násilí… Jsem jiná! Nechci poučovat, co byste měli a co neměli nosit. Oblečením vyjadřujeme svůj vnitřní svět a náladu, ukazujeme ostatním svou osobnost tím nejrychlejším způsobem. Stačí se na člověka podívat jen na pár vteřin a již máme základní představu o tom, kdo stoji před námi! Takže jsem proti diktátu v módě! Jsem velkým zastáncem svobodné vůle a kreativity v tom, co nosit a co s čim kombinovat.

V módě ztělesňuji své nápady do hotových výrobků a prezentuji je na mých stránkách. Jsem ráda, když se Vám moje tvorba líbí, a kupujete mé oblečení! To znamená, že jsme na jedné lodi.

Jestli Vás dnes neoslovil žádný výrobek, budu se těšit na vaši příští návštěvu! Jsem vděčná, že mě sledujete!